כל מה שכדאי לך לדעת על ראטאן (RATTAN)

כחלק מהשאיפה שלנו ליצור ולעצב רהיטים פונקציונליים, יפים, איכותיים אך בו זמנית גם אקולוגיים וידידותיים לסביבה תמצאו בחנות הבוטיק MEMO מגוון רהיטים העשויים מחומר הגלם המצויין שמגיע אלינו היישר מהג'ונגלים באינדונזיה- ראטאן.
אז… מה כדאי לך לדעת על ראטאן?

צמחי הראטאן (כ600 זני צמחים אם נהיה מדויקים) גדלים בג'ונגלים במדינות אסיה, אפריקה, אוסטרליה ובעיקר באינדונזיה.
רוב הסיכויים שאם הייתם מטיילים בג'ונגלים טרופיים והייתם נתקלים בזני הראטאן השונים לא הייתם משערים שמהם ייצרו את הכורסאות שנמצאות אצלכם במרפסת.

רהיטי הראטאן של MEMO מיובאים מאינדונזיה, ומיוצרים מזן ראטאן מטפס, אשר צומח במהירות ומגיע לאורך של כ100 מטרים!
במבט ראשון הם עלולים להראות דומים במקצת לצמח הבמבוק, אך עם זאת, בניגוד לבמבוק מוטות הראטאן הם מוצקים ואינם חלולים. בנוסף, עמודי הראטאן חלקים בעיקרם ובעובי סדיר ואחיד יותר מהבמבוק.

זני הראטאן המטפסים, אינם יכולים לגדול לא סביבת שאר צמחי הג'ונגל. עובדה זאת גורמת לכך שתעשיית רהיטי הראטאן למעשה חייבת לשמר את הג'ונגלים מכריתת זני העצים האחרים שכן הראטאן זקוק להם בכדי לגדול ובלעדיהם גידולו לא אפשרי.
קצירת הראטאן באינדונזיה מתבצעת בפיקוח הממשלה. לכל אזור נקבעת מכסה בת קיימה של ראטאן שאותו ניתן לקצור ובכך מאזנת הממשלה בין הצרכים העסקיים להתחדשות הצמח מבלי שתיווצר פגיעה גדולה בג'ונגל ובטבע.
עובדות אלו הופכות את הראטאן למשאב אקולוגי שופע ובר קיימא המושלם לבניית רהיטים מופלאים וידידותיים לסביבה.

הליך ייצור רהיטי הראטאן הטבעיים הוא ארוך ומצריך מיומנות עבודה גבוהה.
על מנת לעצבו בצורה הרצויה הראטאן מחומם באידוי ולאחר החימום ניתן לכופף את הראטאן לצורה הנדרשת מבלי שהוא יישבר, כאשר הראטאן מתקרר הוא מתקבע בצורה אליה הוא כופף.
אנו בMEMO מייבאים את רהיטי הראטאן שלנו ישירות מנגרים מקומיים באינדונזיה, שהם לא פחות מאומנים פנומנליים בתחום הראטאן. במשך דורות רבים מיומנות האריגה נלמדת ועוברת מאב לבן וכל הרהיטים נעשים בעבודת יד מדוקדקת אשר מציגה שליטה מרשימה בחומר גלם מדהים זה.

רהיטי הראטאן הם עמידים במיוחד אבל בדומה לריהוט מעץ טיק, לריהוט קש וכמעט לכל החומרים בעולם גם לראטאן ישנה רגישות לקרני שמש ישירות ולכן במידה ובחרתם ברהיט ראטאן לגינה נמליץ להציב אותו בצל (תחת עץ או פרגולה) ובנוסף נמליץ, פעם בשנה למרוח את הרהיט בשמן לשימור עץ על מנת לשמר את המראה הרענן שלו ולהאריך את ימיו.

ב MEMO תמיד מעודכנים. העבודה שלנו היא ללקט עבורכם את רהיטים הראטאן היפים והאיכותיים ביותר שישאירו חותם טבעי ומשמעותי בכל מקום שתבחרו למקם אותם. ניתן למצוא בחנות הבוטיק שלנו מגוון רחב של רהיטים העשויים מראטאן:
כורסאות, סלים, ספות, שולחנות, אהילים, ריהוט בוהו שיק ועוד.

טבעי, אקולוגי, עמיד ונראה מדהים?

ראטאן, אנחנו מאוהבים.

מאמרים נוספים